Borussia na dnie, grali nasi reprezentanci

4 lut 2015, 23:43

W dzisiejszy wieczór w niemieckiej lidze rozgrywana była druga kolejka rundy rewanżowej. W kilku spotkaniach mogliśmy oglądać występy naszych reprezentantów.

Niestety bez Łukasza Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego musiała sobie radzić Borussia Dortmund, która w końcowym efekcie uległa Augsburgowi 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla Augsburczyków zdobył w 50 minucie gry Raul Bobadilla. Borussia nadal znajduje się na ostatnim 18 miejscu w tabeli niemieckiej Bundesligi.

Borussia Dortmund – FC Augsburg  0:1(0:0)
0:1 Bobadilla 50’

W spotkaniu Werderu Brema i Hoffenheim mogliśmy podejrzeć w jakiej formie znajduje się Eugen Polanski. Polak zagrał pełne 90 minut dla popularnych “Wieśniaków”. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem gości 1:2, dla Werderu trafiali di Santo oraz Bargfrede, a honorowe trafienie dla Hoffeheim zdobył Bicakcić.

TSG 1899 Hoffenheim – SV Werder Brema 1:2 (1:1)
0:1 di Santo 8′
1:1 Bicakcić 34′
1:2 Bargfrede 52′

Zespół Pawła Olkowskiego i Sławomira Peszki zremisował natomiast bezbramkowo z VfB Stuttgart. Polacy zagrali odpowiednio – Olkowski 90 minut, Peszko 59.

FC Köln – VfB Stuttgart 0:0 (0:0)

Natomiast w Berlinie, miejscowa Hertha podejmowała Bayer Leverkusen, w której 6 minut rozegrał Sebastian Boenisch. I to właśnie on mógł się cieszyć z wygranej, którą dał Stefan Kießling swoją bramką zdobytą w 49 minucie gry.

Hertha Berlin – Bayer 04 Leverkusen 0:1 (0:0)
0:1 Kießling 49′