Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Bośniacki pomocnik wzmocnił GKS Tychy

Bośniacki pomocnik wzmocnił GKS Tychy

0

23-letni obywatel Bośni i Hercegowiny, posiadający również chorwacki paszport – Filip Arezina – podpisał dziś kontrakt z pierwszoligowym GKS-em Tychy. Umowa nowego pomocnika tyszan obowiązuje do końca czerwca 2018 roku.

Filip Arezina ostatnie 8 miesięcy spędził w swoim kraju, występując w barwach Zrinskiego Mostar. Przez ten czas od stycznia rozegrał 11 spotkań, w których może nie był zabójczo skuteczny, ale gdy już strzelał bramki, to były to gole ważne, dające zwycięstwo jego zespołowi. Tak było w meczach z Siroki Brijeg (4:3) i Ruydarem Prijedor (1:0), a do tego dorzucił jeszcze 3 asysty, z czego dwie zaliczył w zremisowanym 2:2 spotkaniu z drużyną Celiku Zenica.

W tym sezonie Filip Arezina tylko raz wybiegł na boisko i miało to miejsce podczas pierwszego spotkania II rundy el. Ligi Mistrzów, kiedy to Bośniacy rywalizowali z Legią Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a 23-latek wszedł na murawę w doliczonym czasie gry.

1 września środkowy pomocnik reprezentacji Bośni, który zadebiutował w kadrze w czerwcu tego roku, rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron i stał się wolnym zawodnikiem. Skorzystać z tego postanowiły władze GKS-u Tychy, które sprowadziły go do Polski za darmo.

Komentarze