Bramka Milika na otarcie łez. Juventus żegna się z Ligą Mistrzów

26 paź 2022, 08:38

Benfica Lizbona odniosła zwycięstwo nad Juventusem Turyn w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów (4:3). Gospodarze do 50. minuty potyczki wyprowadzili cztery celne ciosy, na co “Stara Dama” odpowiedziała do tamtej chwili tylko raz. Nie pomogło również pojawienie się Arkadiusza Milika i jego trafienie w drugiej połowie rywalizacji. Tym samym turyńczycy będą musieli walczyć o uczestnictwo w Lidze Europy.

Arkadiusz Milik nie zdołał odwrócić losów meczu z Benfiką

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dla Juventusu Turyn potyczka w piątej kolejce Ligi Mistrzów przeciwko Benfice Lizbona stanowiła ostatnią szansę, aby utrzymać szanse na awans do fazy pucharowej rozgrywek. Wyłącznie triumf dawał im jeszcze nadzieje na korzystne rozwiązania w grupie H. Niestety, tak się nie wydarzyło i “Stara Dama” nawet nie jest jeszcze pewna udziału w Lidze Europy.

Portugalski zespół napoczął oponentów już w 17. minucie rywalizacji za sprawą gola Antonio Silvy. Szybka odpowiedź Moise Keana wcale nie ostudziła zapału lizbończyków, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie zmusili Wojciecha Szczęsnego do kapitulacji. Najpierw polskiego golkipera z rzutu karnego pokonał Joao Mario, a następnie do siatki Juventusu trafił Rafa Silva, który dorzucił jeszcze jednego gola do kolekcji w 50. minucie.

Po zmianie stron na murawie zameldował się Arkadiusz Milik, który na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry dał kolegom impuls do odrabiania strat. Polak zdobył bramkę uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Samuela Ilinga. Chwilę później trafienie zanotował Weston McKennie, po czym odżyły nadzieje włoskiej drużyny.

Natomiast to wszystko nie wystarczyło do odwrócenia losów spotkania. Dodatkowo okazję na hat-tricka zmarnował wspomniany Silva, lecz futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Benfica Lizbona pokonała Juventus Turyn 4:3, jednocześnie wyrzucając ekipę Polaków za burtę Champions League.

Benfica zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z grupy H wraz z drużyną Paris Saint-Germain. Z kolei Juventus Turyn nie może być nawet pewny występów na wiosnę w Lidze Europy. “Stara Dama” w tym momencie zajmuje trzecie miejsce ze skromniutkim dorobkiem trzech punktów.

Taką samą liczbę “oczek” posiada na swoim koncie Maccabi Hajfa. W środę 2 listopada ekipa z Półwyspu Apenińskiego podejmie u siebie PSG, zaś izraelski zespół zmierzy się właśnie z Benficą Lizbona.