Kolejna bramka Milika, Ajax przedłużył swoje szanse na awans

26 lis 2015, 22:55

Arkadiusz Milik zdobył gola w meczu Ajaxu Amsterdam z Celticiem Glasgow rozgrywanym w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Drużyna Polaka wygrała 2:1, dzięki czemu przedłużyła swoje szanse na awans z grupy A.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 4. minucie Callum McGregor, który wyprowadził szkocki zespół na prowadzenie. Goście nie mogli sobie jednak pozwolić na porażkę w tym meczu i szybko ruszyli do odrabiania strat. W 22. minucie piłkę do bramki wpakował Milik, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu i z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Na nieszczęście dla Milika i jego drużyny w drugim meczu grupy A Fenerbache bezpiecznie prowadziło 2:0 z Molde, co oznaczało, że Ajax musi wygrać swój mecz, aby przedłużyć swoje szanse na awans. Szkocki mur skruszył w 88. minucie Vaclav Cerny, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Po pięciu kolejkach wciąż na czele grupy A znajduje się zespół Molde, który już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/16 finału rozgrywek. Z dorobkiem ośmiu punktów na drugim miejscu plasuje się Fenerbache Stambuł, które w ostatnim meczu zagra na własnym stadionie z najgorszym w grupie Celticiem. Wciąż szanse na awans ma Ajax. Zespół Arkadiusza Milika zgromadził dotąd sześć punktów i musi i aby awansować do kolejnej fazy musi okazać się w ostatniej kolejce lepszy od Molde, jednocześnie licząc na potknięcie i porażkę Turków.

Celtic Glasgow- Ajax Amsterdam 1:2