Bramkowy remis w Warszawie. Legia w gorszej sytuacji

17 sie 2017, 22:50

Piłkarze Legii Warszawa nie potrafili na własnym stadionie pokonać mistrza Mołdawii Sheriffa Tiraspol. Mecz zakończył się rezultatem 1-1. Na bramkę Kaspra Hamalainena odpowiedział Cyrille Bayala.

Legia od początku meczu starała się narzucić swój styl gry i od razu ruszyła do ataku. W 6. minucie bramkarza gości starał się zaskoczyć strzałem zza pola karnego Guilherme, lecz uderzenie Brazylijczyka szło prosto w Zvonimira Mikulicia. Kilka chwil później strzałem z woleja na bramkę gości uderzał Artur Jędrzejczyk, ale reprezentacyjny obrońca przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 24.minucie trener Jacek Magiera został zmuszony do zmiany. Kontuzja uniemożliwiła Guilhereme dalszy występ w tym meczu i Brazylijczyk musiał zostać zmieniony przez Michała Kucharczyka. Pierwsza połowa nie była pasjonującym widowiskiem. Kibice zgromadzeni przy ulicy Łazienkowskiej 3 mieli prawo czuć się rozczarowani.

Druga odsłona nie zaczęła się od huraganowych ataków gospodarzy, ale strzały na bramkę oddali Michał Kucharczyk oraz Armando Sadiku. Uderzenie tego pierwszego przeszło daleko obok słupka, zaś drugiego zostało zablokowane. W 76. minucie podopieczni Jacka Magiery wreszcie dopięli swego i objęli prowadzenie w tym meczu. Płaskie dośrodkowanie Adama Hlouska na bramkę zamienił wprowadzony po zmianie stron Kasper Hamalainen. Niebagatelną rolę przy tej bramce odegrał Michał Kucharczyk, który przytomnie przeskoczył nad futbolówką zmierzającą do Fina.

Chwilę później Legia starała się pójść za ciosem, ale strzał z dystansu Thibauta Moulina okazał się nieskuteczny. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na Łazienkowskiej zapanował szok i konsternacja. Jairo dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na czwarty metr, a tam Maciej Dąborwski okazał się bezradny w starciu główkowym z Cyrille Bayalą i mieliśmy remis. Sheriff doprowadził do wyrównania. Legia na tego gola nie potrafiła już odpowiedzieć.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień 24 sierpnia w Mołdawii. Teraz to ekipa z Tyraspolu jest w lepszej sytuacji. W drugim spotkaniu wystarczy jej bezbramkowy remis do awansu.

Legia Warszawa – Sheriff Tiraspol 1:1 (0:0)

1:0 Hamalainen 76′

1:1 Bayala 88′