niedziela, 26 czerwca, 2022

Brazylia i Argentyna powtórzą mecz eliminacji do MŚ 2022. Jest oficjalna decyzja

Komisja odwoławcza Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) postanowiła, że przerwany mecz eliminacji mistrzostw świata Brazylia – Argentyna zostanie powtórzony. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się 5 września 2021 roku.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pod koniec lata ubiegłego roku starcie Brazylii i Argentyny zostało jednak bardzo szybko przerwane. Wszystko ze względu na naruszenie krajowych przepisów sanitarnych. Okazało się bowiem, że Emiliano Buendia, Emiliano Martinez, Giovanni Lo Celso i Cristian nie poddali się po przyjeździe do swojego kraju 14-dniowej kwarantannie, wymaganej od osób przybywających z Wielkiej Brytanii.

Krótko po tym incydencie wszyscy czterej piłkarze zostali przez FIFA zawieszeni na dwa mecze za złamanie protokołu. Ponadto brazylijska federacja miała zapłacić 550 tys. franków za naruszenie przepisów bezpieczeństwa, a Argentyna 250 tysięcy franków za niewypełnienie obowiązków w zakresie porządku.

Mecz Brazylia – Argentyna ma zostać powtórzony

Teraz FIFA zmniejszyła kary finansowe nałożone na obie federacje. Jednocześnie nakazała powtórzenie spotkania Brazylia – Argentyna. Nie wiadomo jednak czy mecz się odbędzie, gdyż oba państwa nie zgadzają się z tą decyzją. Grupowi rywale polskich piłkarzy w mundialu w Katarze już zapowiedzieli odwołanie się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

W eliminacjach MŚ 2022 rozgrywanych na terenie Ameryki Południowej Brazylia awansowała z pierwszego miejsca w tabeli, a Argentyna z drugiego. Wynik powtórzonego meczu nie będzie miał więc żadnego wpływu na ich wyjazd do Kataru.

Brazylia chce Guardiolę na selekcjonera! Federacja już skontaktowała się z trenerem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA