Brazylia i Szwajcaria w 1/8 finału MŚ! Gorących emocji nie brakło

Aktualizacja: 3 gru 2022, 14:16
2 gru 2022, 22:11

Trzecia seria spotkań w grupie G podczas Mistrzostw Świata w Katarze zaserwowała nam mnóstwo emocji. Brazylia i Szwajcaria awansowały do fazy pucharowej imprezy. Brazylijczycy przegrali z Kamerunem. Natomiast Szwajcarzy odnieśli zwycięstwo nad drużyną Serbii i to w zupełności wystarczyło, aby uzyskać przepustkę do następnej rundy. Na kogo mogą trafić oba zespoły w 1/8 finału mundialu?

Brazylia i Szwajcaria w 1/8 finału MŚ w Katarze 2022

Tabela grupy G przed ostatnią kolejką spotkań fazy grupowej prezentowała się następująco: Portugali (sześć punktów), Szwajcaria (3 pkt.), Kamerun (1 pkt.), Serbia (1 pkt.). Wszystkie zespoły posiadały przed tą serią meczów szanse na wyjście z grupy. Dzięki temu rywalizacje w meczach Kamerun – Brazylia oraz Serbia – Szwajcaria dodatkowo ważyły mnóstwo emocji na długo przed pierwszymi gwizdkami sędziów.

Oba spotkania stały na bardzo wysokim poziomie. Kamerun robił wszystko, żeby Brazylia uznała jego wyższość. Więcej działo się w pojedynku Serbii ze Szwajcarią, gdzie do przerwy było 2:1 dla Serbii. Następnie Szwajcarzy ruszyli do akcji i odnieśli zwycięstwo nad Serbami 3:2. Zdobywcami bramek: Xherdan Shaqiri, Breel Embolo, Aleksandar Mitrović, Dusan Vlahović, Remo Fueler.

W potyczce Kamerunu z Brazylią bez bramek do przerwy, więc i nie ma o czym nawijać, choć kilka okazji do zdobycia bramek było. Jednak w sumie: jak na rybach. Trafi się albo nie trafi. Kamerun po golu Vincenta Aboubakara pokonał Brazylię 1:0.

Brazylia wygrała grupę H (6 punktów), natomiast na drugiej lokacie uplasowała się Szwajcaria (6 pkt.). Z Mistrzostwami Świata w Katarze pożegnały się reprezentacje Kamerunu (4 pkt.) oraz Serbii (1 pkt.). W 1/8 finały Brazylijczycy zmierzą się z Koreą Południową, a rywalami Szwajcarów będzie drużyna narodowa Portugalii.