Brondby rozbite w Grecji. Bezbarwny Wilczek

18 sie 2016, 21:50

Brondby Kopenhaga Kamila Wilczka przegrało w pierwszym meczu fazy play off Ligi Europy na wyjeździe z greckim Panathinaikosem aż 0:3 i praktycznie straciło szanse na awans do fazy grupowej rozgrywek.

Wielkie nieszczęście Duńczyków rozpoczęło się już w 33. minucie, kiedy to po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Svenn Crone. Jeszcze przed przerwą prowadzenie “Koniczynkom” dał Szwed Marcus Berg.

Druga połowa również fatalnie rozpoczęła się dla drużyny Kamila Wilczka. Już w 50. minucie czerwoną kartkę obejrzał Frederik Ronnow i przez 40 minut trzecia drużyna poprzedniego sezonu w Danii musiała sobie radzić w dziewiątkę. Taką sytuację skrzętnie wykorzystał Panathinaikos. Najpierw w 54. minucie Ladesma z rzutu karnego, a następnie w 82. minucie po raz drugi w tym meczu piłkę do siatki posłał Berg, a drużyna ze stolicy Grecji wygrała pewnie i wysoko 3:0.

Do 72. minuty w barwach Brondby grał Kamil Wilczek, ale polski napastnik był niewidoczny i odcięty od piłek. Na ostanie 20 minut byłego zawodnika Piasta Gliwce czy Bari zmienił Islandczyk Hjortur Hermannsson.