Bruk-Bet Termalica remisuje z Sandecją. Zacięta walka o utrzymanie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
8 maj 2018, 20:39

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała przed własną publicznością z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Oba zespoły nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Przed tą kolejką zespół z Niecieczy znajdował się na 15. pozycji w tabeli, do bezpiecznego miejsca tracąc dwa punkty. Podopieczni Jacka Zielińskiego w decydującej fazie sezonu zdobyli zaledwie 3 oczka, pokonując ostatnio Lechię oraz przegrywając wcześniej z Cracovią, Śląskiem i Pogonią. Sandecja w ostatnich czterech kolejkach wywalczyła 6 punktów, pokonując Piasta i Arkę oraz ulegając Pogoni i Śląskowi. Obie ekipy marząc o utrzymaniu w LOTTO Ekstraklasie tego spotkania przegrać nie mogły.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 7. minucie za sprawą trafienia Bartosza Śpiączki udało im się wyjść na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowywał Bartosz Szeliga, a jego imiennik mocnym strzałem głową pokonał Michała Gliwę. Sandecja starała się odpowiedzieć, jednak strzały Koleva z 18. oraz 28. minuty nie przyniosły wyrównania.

Po zmianie stron oba zespoły zawzięcie walczyły o jak najlepszy wynik, ale zamiast bramek oglądaliśmy sporo fauli i żółtych kartek, którymi sędzia Marciniak starał się tonować agresywne zapędy piłkarzy. Nieustępliwie walcząca Sandecja dopięła swego w 78. minucie. Dobrą akcję przeprowadził Ksionz, oddając piłkę tuż przed polem karnym Maciejowi Małkowskiemu, a ten uderzył obok Dariusza Treli. Trafienie to dało Sandecji cenny punkt, który sprawia, że nadal ma szanse na utrzymanie.

Po 35. kolejce Bruk-Bet Termalica i Sandecja pozostaną na swoich pozycjach w tabeli, jednak zbliżą się do Piasta Gliwice, który przegrał z Lechią Gdańsk 0:2. W następnej kolejce oba zespoły zagrają u siebie odpowiednio z Arką i Cracovią.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Sandecja Nowy Sącz (1:1)

1:0 7′ Bartosz Śpiączka

1:1 78′ Maciej Małkowski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela – Matei, Kupczak, Putiwcew, Maksimenko – Szeliga (84′ Guba), Piątek, Śpiączka – Stefanik (89′ Iancu), Pawłowski (62′ Purece) – Gutkovskis

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Benga, Szufryn (74′ Sovsić), Mraz – Piter-Bucko, Kasprzak (59′ Ksionz) – Bartosz (46′ Danek), Trochim, Małkowski – Piszczek, Kolev

Żółte kartki: 31′ Szufryn, 44′ Putiwcew, 50′ Kupczak, 53′ Kasprzak, 60′ Piter-Bucko, 83′ Matei

Sędzia: Szymon Marciniak

Widzów: 3 237