Portugalia wygrywa z Urugwajem. Bruno Fernandes bohaterem

28 lis 2022, 21:59

Ostatnim poniedziałkowym meczem w ramach Mistrzostw Świata w Katarze było starcie Portugalia – Urugwaj. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny ze Starego Kontynentu. Dwa gole strzelił Bruno Fernandes.

Bruno Fernandes z dwoma golami w meczu z Urugwajem

Pierwsza połowa meczu na Lusail Iconic Stadium nie należała do najlepszych. Urugwaj do starcia przeciwko Portugalczykom podszedł bowiem z defensywnym nastawieniem. Taka taktyka okazała się skuteczna. Ekipa ze Starego Kontynentu była znacznie częściej przy piłce, ale nie potrafiła pokonać urugwajskiej defensywy.

Z kolei piłkarze pochodzący z Ameryki Południowej cierpliwie czekali na swoje okazje i to oni byli bliżsi strzelenia gola. Doskonałą okazję w 32. minucie miał Rodrigo Bentancur. Urugwajczyk najpierw minął dwóch Portugalczyków, ale ostatecznie jego strzał wybronił Diogo Costa.

Po zmianie stron znacznie lepiej zaczęli prezentować się piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Już w 52. minucie gola mógł strzelić Joao Felix, który jednak posłał futbolówkę obok lewego słupka. Kilka chwil później było jednak już 1:0 dla Portugalii. Bramkę zdobył Bruno Fernadnes, choć początkowo wydawało się, że piłkę po drodze do siatki musnął jeszcze głową Cristiano Ronaldo.

Po stracie bramki do ataku ruszyli piłkarze z Urugwaju. Doskonałą okazję miał m.in. Luis Suarez, który jednak strzelił tylko w boczną siatkę. Przed świetną szansą stanął również Giorgian de Arrascaeta. Jego uderzenie zatrzymał jednak bramkarz Portugalczyków.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes. Tym razem zawodnik grający na co dzień w Manchesterze United wykorzystał rzut karny, czym ostatecznie zapewnił swojej reprezentacji trzy punkty.