Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Bruno Nazario wraca do domu

Bruno Nazario wraca do domu

0

Po ostatnich niepowodzeniach w drużynie Lechii Gdańsk Bruno Nazario zdecydował się obrać bardzo znany mu kierunek. Kolejnym klubem w jego przygodzie piłkarskiej ma być brazylijskie Cruzeiro EC.

Brazylijczyk w trakcie kadencji Thomasa Von Hessena jak i obecnego trenera  nie miał miejsca w wyjściowej jedenastce na mecze Ekstraklasy, a nawet nie załapywał się do szerokiej kadry. Zniesmaczony ostatnimi porażkami Nazario zdecydował się wrócić do rodzimego kraju, gdzie ma reprezentować barwy Cruzeiro EC. Od podpisania umowy dzielą go tylko testy medyczne, na które właśnie się udał.

W obecnym sezonie tylko 10 razy wystąpił w spotkaniach czy to ligowych, czy Pucharu Polski. Kilkakrotnie zdarzyło mu się grać w rezerwach gdańskiego zespołu. Sytuacja w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 w kontekście do roku poprzedniego jednak się zmieniła o 180 stopni. Nowi zawodnicy zajęli miejsce Brazylijczyka. Pomocnik Lechii w poprzednim sezonie był jednym z pierwszych wyborów trenera. Rozegrał 27 meczów w których zdobył jedną bramkę.

Brazylijczyk swoją profesjonalną karierę piłkarską zapoczątkował w Figueirense, gdzie nie grał zbyt wiele. 2 spotkania na cały sezon nie napawały optymizmem. 20-latek następnie przeniósł się do Europy. W Niemczech miał okazję dwukrotnie zagrać w zespole TSG 1899 Hoffenheim. Jego kolejnym przystankiem w karierze okazał się właśnie Gdańsk. Teraz zanosi się jednak a to, że wróci do swojego rodzinnego kraju.

Komentarze