Bundesliga: Bayern gromi Borussię, kolejny fantastyczny mecz “Lewego”!

4 paź 2015, 19:18

Bayern Monachium wygrał u siebie w 8. kolejce Bundesligi z Borussią Dortmund 5:1. Świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski. Natomiast 90 minut w barwach BVB zaliczył Łukasz Piszczek.

Pierwsza bramka padła w 21. minucie za sprawą Muellea, który dostał długą piłkę od Boatenga, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. 8 minut później Bayern podwyższył prowadzenie. W polu karnym Thiago Alcantarę sfaulował Mkhitaryan, a Muller zamienił karnego na bramkę zaliczając drugiego gola w tym spotkaniu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 37. minucie meczu kontaktową bramkę zdobył Aubameyang, który wykorzystał dogranie Castro.

Druga połowa należała do Roberta Lewandowskiego. W 46. minucie polski napastnik pokonał bramkarza rywali po kolejnej dokładnej długiej piłce Boatenga. W 59. minucie Lewandowski znowu zdobył bramkę. Tym razem wykorzystał dogranie Goetzego, które ominęło obronę BVB. Już 7 minut później wynik spotkania ustalił Goetze po zamieszaniu w polu karnym i stracie piłki przez Piszczka.

Bayern jest aktualnie liderem i zgromadził do tej pory 24 “oczka”, czyli komplet punktów. Oznacza to, że klub Lewandowskiego ma 7 punktów przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund.

Bayern Monachium 5:1 Borussia Dortmund

Składy:

Bayern: Neuer – Lahm, Martinez, Boateng, Alaba, Thiago Alcantara (68. Vidal), Xabi Alonso (76. Kimmich), Goetze, Costa, Lewandowski, Mueller (81. Coman)

BVB: Burki – Piszczek, Hummels, Bender, Papastathopoulos Weigl, Gundogan, Castro (53. Januzaj), Kagawa (53. Reus), Mkhitaryan, Aubameyang