Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała FC Köln. Asysta Łukasza Piszczka!

23 sie 2019, 22:49

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała na wyjeździe FC Köln 3:1 na inaugurację 2. kolejki Bundesligi. Polski obrońca zanotował asystę przy drugiej bramce dla zespołu gości.

Po ubiegłotygodniowej wygranej zespołu z Dortmundu aż 5:1 nad Augsburgiem oraz porażce beniaminka z Kolonii w starciu przeciwko Wolfsburgowi 1:2, faworyt przed tym meczem mógł być tylko jeden. Podopieczni Luciena Favre mający mistrzowskie aspiracje mecz rozpoczęli jednak dość niemrawo. Od samego początku to gospodarze nieznacznie przeważali, wykorzystując bierność rywala. W 29. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na bliższym słupku zgrał Iljás Schirí, a ustawiony nieco dalej Dominick Drexler wykorzystując błąd w kryciu Borussii uderzeniem głową wyprowadził Köln na prowadzenie.

W drugiej części meczu przyjezdni zaczęli grać na miarę swoich możliwości, spychając rywala pod własne pole karne. W 70. minucie Jadon Sancho po podaniu od Thorgana Hazarda mocnym strzałem pokonał Timo Horna, doprowadzając do wyrównania. Kilkanaście minut później Borussia zdołała wyjść na prowadzenie, tym razem po bramce Achrafa Hakimiego, któremu asystował Łukasz Piszczek. Polski obrońca dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a 20-letni Marokańczyk strzałem głową pokonał golkipera rywala. Gospodarze do samego końca walczyli o punkt w tym meczu, ale po jednej z ich akcji zespół z Dortmundu przeprowadził zabójczą kontrę, po której wynik meczu na 3:1 dla gości ustalił Paco Alcacer.

23 sierpnia 2019, godz. 20:30 – Bundesliga
1. FC Köln 1:3 Borussia Dortmund
29. Drexler (Schirí) – 70. Sancho (T. Hazard), 86. Hakimí (Ł. Piszczek), 90+4. Alcácer (Sancho)

1. FC Köln: T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Hector – Schindler (74. Kainz), Schirí, B. Verstraete, Drexler – J. Córdoba (55. Terodde), Modeste (81. Höger)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, N. Schulz (62. Hakimí) – Witsel, Weigl (62. Brandt) – Sancho, Reus, T. Hazard (85. Bruun Larsen) – Alcácer