Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała Herthę mimo gry w osłabieniu!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:16
30 lis 2019, 18:04

Borussia Dortmund mimo gry w osłabieniu przez całą drugą połowę zdołała wygrać z Herthą Berlin (2:1). W końcówce meczu na murawie pojawił się Łukasz Piszczek.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 15. minucie. Po podaniu od Brandta do piłki doszedł Jadon Sancho i mocnym uderzeniem na dalszy słupek pokonał golkipera gospodarzy. Zadowoleni z prowadzenia podopieczni Luciena Favre’a poszli za ciosem i chwilę później podwyższyli prowadzenie za sprawą bramki Thorgana Hazarda.

Hertha zdołała odpowiedzieć w 34. minucie, zmniejszając stratę do rywala. Na listę strzelców wpisał się bowiem Vladimír Darida, który trącił piłkę uderzoną przez Lukebakio, co całkowicie zmyliło Burki’ego. W samej końcówce pierwszej połowy za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Mats Hummels, osłabiając tym samym swój zespół.

Po przerwie Hertha częściej zagrażała bramce rywala, ale nie była w stanie odmienić losów tego spotkania. Najbliżej tego w 49. minucie był Davie Selke, jednak zdobytej przez niego bramki nie uznał arbiter, ponieważ w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Ostatecznie Borussia pokonała Herthę 2:1 i dzięki temu przesunęła się na piąte miejsce w tabeli.

Hertha Berlin 1:2 Borussia Dortmund
34. Darida (Lukebakio) – 15. Sancho (Brandt), 17. T. Hazard (Hakimí)

Hertha Berlin: Kraft – Stark (C) (68. Dilrosun), Boyata, Rekik – M. Wolf, Grujić, Skjelbred, Mittelstädt – Darida (78. Kalou), Lukebakio (68. Ibišević) – Selke

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Zagadou, Hummels, Guerreiro – Witsel, Akanji – Sancho (90+1. Schmelzer), Brandt, T. Hazard (84. Ł. Piszczek) – Reus (C) (90+2. M. Götze)