Bundesliga: Borussia Dortmund rozbiła Augsburg! Zwycięstwo Fortuny Düsseldorf

Aktualizacja: 13 lip 2022, 14:20
17 sie 2019, 17:54

Borussia Dortmund z przytupem rozpoczęła nowy sezon Bundesligi. Zespół Łukasza Piszczka pokonał aż 5:1 Augsburg po świetnej grze, zwłaszcza w drugiej połowie. Zwycięstwo w pierwszej kolejce zanotowała również Fortuna Düsseldorf Dawida Kownackiego.

Ku zaskoczeniu kibiców gospodarzy, na prowadzenie już w pierwszej minucie wyszli gracze Augsburga. Po składnej akcji z lewej strony boiska piłkę w polu karnym zagrał Mads Valentin, a dobrze ustawiony w nim Florian Niederlechner dostawił stopę i pokonał tym samym Marwina Hitza, który w bramce zastąpił innego Szwajcara Romana Burkiego. Odpowiedź Borussii nadeszła błyskawicznie. Do bramki rywali trafił Paco Alcacer, dobijając strzał jednego ze swoich kolegów z zespołu. Podopieczni Luciena Favre dominowali nad Augsburgiem, jednak do przerwy utrzymywał się remis 1:1.

Po zmianie stron gospodarze rozpoczęli istny festiwal strzelecki. Najpierw w 51. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Jadon Sancho, który pokonał golkipera rywala strzałem z ostrego kąta po akcji Axela Witsela, a następnie gola na 3:1 zanotował Marco Reus, po błędzie Koubka. W 59. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Paco Alcacer, który ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po asyście Sancho. Niedługo potem boisko opuścił Łukasz Piszczek, którego na murawie zastąpił Achraf Hakimi. Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Julian Brandt, który zdobył bramkę po świetnym podaniu od Witsela. Borussia pokazała się z bardzo dobrej strony na inaugurację sezonu pewnie pokonując Augsburg. Goście pomimo imponującego początku, przez resztę spotkania stanowili tło dla wicemistrzów Niemiec.

Borussia Dortmund 5:1 FC Augsburg
3. Alcácer, 51. Sancho, 57. Reus (Alcácer), 59. Alcácer (Sancho), 82. Brandt (Witsel) – 1. Niederlechner (Valentin)

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek (68. Hakimí), Akanji, Hummels, N. Schulz – Weigl, Witsel – Sancho, Reus (C) (78. M. Götze), T. Hazard (68. Brandt) – Alcácer

FC Augsburg: Koubek – Teigl, R. Khedira, Suchý, Valentin – Gruezo, Baier (C) – Hahn (60. Richter), Vargas (83. Jensen) – Niederlechner, Gregoritsch (77. Oxford)

Od zwycięstwa sezon rozpoczęła także Fortuna Düsseldorf, niestety poza kadrą meczową znalazł się leczący uraz mięśnia uda Dawid Kownacki. Jego klubowi koledzy nie mieli jednak problemów, by na wyjeździe ograć Werder Brema i wrócić z kompletem punktów. Pierwszą bramkę w 36. minucie zanotował Rouwen Hennings, któremu asystował Kenan Karaman.

Na początku drugiej połowy do wyrównania uderzeniem głową doprowadził jednak Johannes Eggestein po dośrodkowaniu Milota Rašica. Fortuna ponownie na prowadzenie wyszła w 52. minucie za sprawą Kenana Karamana. Decydująca bramka padła po rzucie rożnym wykonywanym przez Erika Thommy’ego, po którym celny strzał głową oddał Kaan Ayhan.

Werder Brema 1:3 Fortuna Düsseldorf
47. J. Eggestein (Rašica) – 36. Hennings (Karaman), 52. Karaman (Thommy), 64. K. Ayhan (Thommy)

Werder Brema: Pavlenka – Gebre Selassie, Toprak (82. Sargent), N. Moisander, Friedl (71. Pizarro) – M. Eggestein, Şahin, Claassen – J. Eggestein, Ōsako, Rašica (65. Füllkrug)

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Morales, L. Baker – Thommy (76. Pledl), Karaman (68. Sobottka), Suttner – Hennings (86. Fink)