Bundesliga: Czerwona kartka dla Boenischa

Aktualizacja: 6 gru 2015, 22:54
5 gru 2015, 17:20

Hertha Berlin wygrała z Bayerem Leverkusen 2:1 (1:1), a Sebastian Boenisch nie zaliczy tego spotkania do udanych, gdyż już w pierwszej połowie wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.

Hertha wyszła na prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Bramkę po podaniu Vedada Ibisevicia zdobył Vladimir Darida. Dziesięć minut później czerwoną kartkę za brutalny faul wyprostowaną nogą ukarany został Sebastian Boenisch. Grający w dziesiątkę Bayer zdołał wyrównać wynik spotkania w 29. minucie za sprawą Chicharito. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

W drugiej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy udokumentowali to bramką w 60. minucie. A zdobył ją głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego John Brooks.

W równolegle toczącym się spotkaniu Ingolstadt zremisował 1:1(0:0) z Hoffenheim Eugena Polanskiego. Były reprezentant Polski rozegrał 69 minut, zmienił go Pavel Kaderabek. Na prowadzenie w 66. minucie wyszli gospodarze za sprawą Rogera, który popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Do wyrównania doprowadził w ostatniej akcji meczu Mark Uth i obie drużyny podzieliły się punktami.