Bundesliga: Fortuna remisuje z Wolfsburgiem. Cały mecz Kownackiego!

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 14:38
13 wrz 2019, 22:43

Fortuna Düsseldorf zremisowała przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 1:1. Pełne 90 minut na murawie zanotował Dawid Kownacki.

Obie bramki dzisiejszego starcia inaugurującego 4. kolejkę Bundesligi padły w pierwszej połowie. Już w 17. minucie gola dającego prowadzenie gospodarzom zdobył Niko Giesselmann. Po zgraniu piłki głową przez Olivera Finka, 27-letni obrońca zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który zupełnie zaskoczył golkipera Wolfsburga. Kilkanaście minut później goście zdołali jednak odpowiedzieć za sprawą trafienia Wouta Weghorsta. Pochodzący z Holandii napastnik po podaniu od Josipa Brekalo uderzeniem pomiędzy nogami Steffena zapewnił swojej drużynie punkt w tym meczu.

Fortuna Düsseldorf 1:1 VfL Wolfsburg
17. Gießelmann (Fink) – 29. Weghorst (Brekalo)

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan (83. Nuhu), Bormuth, Gießelmann – Bodzek – Thommy (73. Zimmer), L. Baker, Fink (C) (72. Karaman), Hagemann – Hennings

VfL Wolfsburg: Pervan – Knoche, Guilavogiu (C), Tisserand – William, Gerhardt, Arnold, Roussillon – Mehmedi (69. Klaus), Weghorst, Brekalo (90. Joao Victor)