Bundesliga kobiet: kolejny hat-trick Ewy Pajor!

30 wrz 2018, 19:00

Ewa Pajor, w meczu trzeciej kolejki kobiecej Bundesligi zdobyła trzy bramki, występująca na pozycji napastnika, reprezentantka Polski, wyrasta na gwiazdę światowego formatu kobiecej piłki.

W trzeciej kolejce kobiecej Bundesligi, zawodniczki Wolfsburga u siebie wygrały z Bayernem Monachium, aż 6:0. Duża była w tym zasługa Polskiej zawodniczki, Ewy Pajor, która tak jak w poprzednim meczu zdobyła trzy bramki, Polka trafiała do siatki rywalek w 18, 73 i 89 minucie spotkania. Do bramki Bayernu trafiały także w 29 minucie Pernile Harder, w 55 minucie Alexandra Popp, a w 56 minucie bramkę samobójczą zdobyła Verena Schweers.

Dzięki zdobyciu trzech bramek Polka jest obecnie liderem klasyfikacji najlepszych strzelców ligi z siedmioma trafieniami na koncie. W poprzednim sezonie Ewa Pajor, w lidze, do siatek rywalek trafiała łącznie cztery razy, w tym roku Polka już poprawiła ten rezultat, potrzebowała do tego tylko trzech spotkań.

Po pokonaniu Bayernu Monachium, Wolfsburg wysunął się samodzielne prowadzenie w lidze, obecnie mają na swoim koncie komplet punktów. W następnie kolejce ligowej Wolfsburg zagra na wyjeździe z Werderem Brema, spotkanie odbędzie 14 października o 14:00.