Bundesliga: Kolejna porażka zespołu Rafała Gikiewicza!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:29
6 paź 2019, 17:40

Union Berlin Rafała Gikiewicza po awansie do Bundesligi odniósł do tej pory tylko jedno zwycięstwo. W dzisiejszym starciu 7. kolejki przeciwko Wolfsburgowi nie zdołał poprawić tej statystyki, bowiem uległ na wyjeździe rywalowi 0:1.

Do przerwy Wolfsburg remisował z Unionem 0:0. Spora w tym zasługa polskiego golkipera, który tuż przed przerwą obronił uderzenie z bliska Joao Victora. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 69. minucie, a na listę strzelców wpisał się Wout Weghorst. Holenderski napastnik Wolfsburga wykorzystał podanie od Josipa Brekalo i mocnym uderzeniem pokonał Gikiewicza.

Dzisiejsza porażka, była już piątą dla zespołu Polaka. W ligowej tabeli Union plasuje się na 16. lokacie, wyprzedzając jedynie FC Koln i Paderborn. Wolfsburg awansował z kolei na pozycję wicelidera.

VfL Wolfsburg 1:0 1. FC Union Berlín
69. Weghorst (Brekalo)

VfL Wolfsburg: Pervan – Knoche, Bruma, Tisserand – William, Guilavogiu (C), Arnold, Steffen (90+2. Gerhardt) – Mehmedi (67. Brekalo), Joao Victor (83. Klaus) – Weghorst

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Trimmel (C), Friedrich, Subotić (86. Mees), Schlotterbeck, Lenz – Becker (72. Ingvartsen), Gentner (77. Ujah), Andrich, Bülter – Andersson