Bundesliga: Kolejne zwycięstwo Unionu Berlin

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:39
8 gru 2019, 17:49

Union Berlin pokonał przed własną publicznością FC Koeln (2:0) w ramach 14. kolejki Bundesligi. Kolejne czyste konto w tym sezonie zachował Rafał Gikiewicz.

Pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności polski golkiper miał w 29. minucie. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Birger Verstraete, ale Gikiewicz pewnie wypiąstkował piłkę. Kilka minut później jego zespół objął prowadzenie po bramce Sebastiana Anderssona, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Christophera Trimmela.

Beniaminek z Berlina prowadzenie podwyższył zaraz po przerwie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Andersson. Początkowo mogło wydawać się, że piłkę z linii bramkowej wybił obrońca, ale ostatecznie futbolówka całym obwodem minęła linię i gol został uznany.

Tym samym zespół Polaka odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie i awansował na 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. FC Koeln z zaledwie 8 punktami wyprzedza jedynie SC Paderborn.

Union Berlin 2:0 FC Koeln
33. Andersson (Trimmel), 50. Andersson (Gentner)

Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Hübner, Parensen – Trimmel, Gentner, Andrich (87. Kroos), Lenz – Ingvartsen (77. Ryerson), Andersson, Polter (63. Bülter)

FC Koeln: T. Horn – Schmitz, Bornauw, Sobiech, Katterbach – Ehizibue (46. Schaub), Höger (68. Kainz), B. Verstraete – Drexler – Terodde (72. Modeste), J. Córdoba