Bundesliga: Niezawodny Lewandowski! Polak z kolejnym rekordem niemieckiej Ekstraklasy.

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:17
26 paź 2019, 18:14

Robert Lewandowski jako pierwszy w historii zdobywa przynajmniej gola w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu Bundesligi! To już 13 bramka polskiego napastnika w tegorocznych rozgrywkach. Z taką formą powinien wyrównać, a nawet pobić rekord Gerharda Müllera! Niemiec jako zawodnik Bayernu Monachium w sezonie 1971/1972 zapisał się na listę strzelców, aż 40 razy.

Początek spotkania w wykonaniu obydwu drużyn był lekko nerwowy. Piłkarze z Monachium nie byli w stanie zagrozić bramce swojego rywala. Kolejny z polaków, Rafał Gikiewicz w 2 minucie. bardzo przytomnie wznowił grę spod własnego pola karnego. Jednak jego dobre podanie pod bramkę Neuera nie zostało w żaden sposób wykorzystane przez ofensywę Union Berlin.

W 13 minucie. spotkania gola dającego prowadzenie zdobył Benjamin Pavard. Polski bramkarz widząc złe ustawienie swoich obrońców podczas rzutu wolnego, wypiąstkował dośrodkowanie Comana. Była to dobra decyzja, ale na wolnej pozycji został wspomniany wyżej Francuz. Mistrz Świata z 2018 roku bezbłędnie wykorzystał chwilę nieuwagi podopiecznych Fishera. Pięknym strzałem z powietrza rozwiązał worek z bramkami.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem (1:0). Bayern nieustannie parł do przodu, ale piłkarze Mistrza Niemiec niczym nie potrafili zaskoczyć swoich przeciwników.

Po przerwie zobaczyliśmy dużo lepszą grę. Nasi reprezentanci błyszczeli w swoich zespołach. W 53 minucie. Robert Lewandowski pokonał technicznym strzałem Gikiewicza. Polski napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zostawił żadnych szans na obronę.

Zaledwie po 4 minutach. sędzia dopatrzył się kontaktu ręką we własnym polu karnym przez Perisicia. Błąd Chorwata spowodował zamieszanie na boisku. Sędzia po konsultacji z VAR wskazał na wapno. Niezastąpiony Manuel Neuer pewnie obronił rzut karny.

Dalsze losy meczu to pokaz klasy polskiego bramkarza. Przez kolejne minuty spotkania dzielnie bronił strzały Bawarczyków. Lewandowski był dubletu, jednak Gnabry podał piłkę z pozycji spalonej. Świetne interwencje Gikiewicza dawały nadzieje Unionowi Berlin na korzystny rezultat.

Tak też właśnie się stało! Pod koniec spotkania Pavard dopuścił się faulu w polu karnym Bayernu. Tym razem jedenastka została wykorzystana. W 86 minucie. gola kontaktowego zdobył Sebastian Polter.

Bayern Monachium (2:1) Union Berlin.

Składy:
Bayern Monachium: Neuer, Kimmich, Pavard, Boateng, Davies, Thiago, Coman, Müller, Coutinho, Perišić, Lewandowski.

Union Berlin: Gikiewicz, Trimmel, Friedrich, Subotić, Lenz, Kroos, Ingvartsen, Gentner, Andrich, Bulter, Andersson.