Bundesliga: Podział punktów w Berlinie!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:08
1 mar 2020, 15:48

Union Berlin zremisował przed własną publicznością z Wolfsburgiem 2:2 w meczu 24. kolejki Bundesligi. W bramce gospodarzy wystąpił Rafał Gikiewicz.

Pierwszy kwadrans rywalizacji na stadionie w Berlinie nie przyniósł zbyt wielu emocji. Pierwszą groźną okazję do zdobycia bramki w 22. minucie miał Wout Weghorst, jednak dwa jego strzały zdołał skutecznie obronić Rafał Gikiewicz. W 41. minucie kibice doczekali się pierwszego trafienia. Trimmel dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a świetnie ustawiony tam Sebastian Andersson pokonał bramkarza uderzeniem głową. Niestety tuż przed przerwą sędzia musiał przerwać mecz, ze względu na obraźliwe transparenty pod adresem Dietmara Hoppa, właściciela Hoffenheim. Ostatecznie pierwszą część rywalizacji udało się dokończyć.

W 56. minucie gospodarze za sprawą trafienia głową Marvina Friedricha, zdołali podwyższyć prowadzenie na 2:0. Radość kibiców z Berlina trwała jednak krótko, bowiem chwilę później Wolfsburg zdobył gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Gikiewicza pokonać zdołał Yannick Gerhardt, który najwyżej wyskoczył do piłki i skierował ją do siatki. Goście do samego końca walczyli o choćby punkt w dzisiejszym starciu i w 81. minucie dopięli swego. Na listę strzelców tym razem wpisał się Weghorst, strzelając czwartego w tym spotkaniu gola po uderzeniu głową. Ustalił tym samym wynik meczu na 2:2, przez co oba zespoły podzieliły się punktami.

1. FC Union Berlin 2:2 Vfl Wolfsburg
41. Andersson (Trimmel), 56. Friedrich (Trimmel) – 60. Gerhardt, 81. Weghorst (Joao Victor)

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich (C), Schlotterbeck, Subotić – Trimmel, Andrich, Gentner (73. Prömel), Lenz – Malli (66. Ingvartsen), Bülter (83. Ryerson) – Andersson

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Knoche, Brooks, Otávio – Steffen (64. Mehmedi), Gerhardt, Arnold, Brekalo (88. Klaus) – Ginczek (78. Joao Victor), Weghorst