Bundesliga: Porażka zespołu Dawida Kownackiego. Pierwszy punkt drużyny Rafała Gikiewicza

24 sie 2019, 17:39

Fortuna Düsseldorf z Dawidem Kownackim w składzie przegrała przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 1:3. Remis zanotował z kolei Union Berlin Rafała Gikiewicza, który podzielił się punktami z Augsburgiem (1:1).

Spotkanie przeciwko Bayerowi, Kownacki rozpoczął na ławce rezerwowych. Jego zespół mecz zaczął dość pechowo, bowiem już w 6. minucie trafienie samobójcze zanotował Lewis Baker. Goście dominowali na boisku, częściej utrzymując się przy piłce, a także kreując sobie więcej sytuacji podbramkowych. Jedną z nich w 33. minucie wykorzystał Charles Araguiz, który z niedużej odległości pokonał Zackariego Steffena. Jeszcze przed przerwą prowadzenie na 3:0 po ładnej akcji podwyższyć zdołał Karim Bellarabi, po podaniu od Kevina Vollanda.

W drugiej części spotkania, a mianowicie w 59. minucie na boisku zameldował się Dawid Kownacki, zmieniając Kenana Karamana. Świetną okazję do zdobycia czwartej bramki dla Bayeru nie wykorzystał Bellarabi, którego strzał obronił golkiper Fortuny. Z czasem gospodarze coraz częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich i jedną z nich w 82. minucie wykorzystał Alfredo Morales, który zdobył honorową bramkę dla klubu z Düsseldorfu.

Fortuna Düsseldorf 1:3 Bayer Leverkusen
82. Morales – 6. L. Baker (sam.), 33. Aránguiz (Demirbay), 39. Bellarabi (Volland)

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Thommy, Morales, L. Baker (67. Bodzek), Suttner (46. Tekpetey) – Karaman (59. Kownacki), Hennings

Bayer 04 Leverkusen: Hrádecký – Bender (C), Tah, Bender, Wendell – Aránguiz, Demirbay (84. Amiri) – Havertz – Bellarabi, Volland (77. Alario), Bailey (66. Diaby)

W innym dzisiejszym meczu Bundesligi zmierzyły się dwa zespoły, które dość wysoko przegrały na inaugurację sezonu. Nic więc dziwnego, że zarówno Augsburg (ostatnio 1:5 z Borussią Dortmund) jak i Union Berlin (ostatnio 0:4 z RB Lipsk) mecz rozpoczęli dość ostrożnie. Do przerwy kibice na WWK Arenie nie doczekali się bramek.

Więcej emocji przyniosła druga odsłona meczu. W 59. minucie, ku uciesze kibiców na prowadzenie wyszedł Augsburg. Z prawej strony boiska piłkę do Rubena Vargasa zagrał Florian Niederlechner, natomiast 21-letni Szwajcar uderzeniem w lewy dolny róg bramki pokonał bezradnego w tej sytuacji Gikiewicza. Zespół Polaka do końca walczył o wyrównanie i udało się tego dokonać w 80. minucie po trafieniu Sebastiana Anderssona, któremu asystował Sebastian Polter. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył gracz Unionu, Keven Schlotterbeck, jednak nie miało to wpływu na końcowy rezultat.

FC Augsburg 1:1 1. FC Union Berlin
59. Vargas (Niederlechner) – 80. Andersson (Polter)

FC Augsburg: Koubek – Max, R. Khedira, Jedvaj, Lichtsteiner – Baier (C), Gruezo (74. Oxford) – Vargas (66. Richter), Gregoritsch, Hahn – Niederlechner (88. Finnbogason)

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Lenz, Schlotterbeck, Subotić, Trimmel (C) – Andrich, Prömel – Bülter, Becker (67. Abdullahi) – Ujah (71. Polter), Ingvartsen (71. Andersson)