Bundesliga: Remisy BVB i Wolfsburga

13 maj 2017, 17:30

W spotkaniach 33. kolejki niemieckiej Bundesligi zarówno Borussia Dortmund jak i Wolfsburg zremisowały swoje spotkania 1:1. Niestety zagrał tylko Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund dość niespodziewanie tylko zremisowała 1:1 z Augsburgiem. Pierwszego gola w meczu w 28. minucie zdobył Finnbogason. Na szczęście podpieczni Thomasa Tuhela szybko się zrehabilitowali i już cztery minuty później Aubameyang wyrównał stan rywalizacji. Niestety to wszystko na co było stać dortmundczyków. Łukasz Piszczek zagrał pełne 90 minut.

Augsburg 1:1 Borussia Dortmund

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski, a jego drużyna zremisowała 1:1 z Borussią Moenchengladbach. Jako pierwsi strzelanie w meczu rozpoczęli zawodnicy Borussii, a konkretniej Vestengaard, który w 24. minucie zdołał pokonać Koena Casteelsa. Gospodarze odpowiedzieli dopiero po przerwie. Bramkę na wagę jednego punktu w 58. minucie zdobył Mario Gomez. Wolfsburg z dorobkiem 37 punktów po 33 kolejkach zajmuje dopiero 15. miejsce i nadal nie jest pewien utrzymania.