Bundesliga: Skromne zwycięstwo Borussii Dortmund!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:08
29 lut 2020, 17:31

Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Freiburg (1:0) w ramach 24. kolejki Bundesligi. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, który pełnił dziś rolę kapitana BVB.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 15. minucie rywalizacji zdołali objąć prowadzenie po dobrze przeprowadzonej akcji. Thorgan Hazard wyłożył piłkę Jadonowi Sancho w polu karnym, a angielski napastnik bez problemu pokonał golkipera gości, Alexandra Schwolowa. W 26. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili gracze Freiburga, jednak wykończenie Vincenzo Grifo pozostawiło wiele do życzenia.

Po zmianie stron Borussia starała się kontrolować przebieg spotkania, by bezpiecznie dowieźć korzystny rezultat do końca rywalizacji. W 61. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Julian Brandt, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek bramki. Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w 71. minucie meczu. Zupełnie niekryty w polu karnym Petersen uderzeniem głową starał się pokonać Burkiego, jednak bramkarz BVB nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie gospodarze sięgnęli po 14 zwycięstwo w tym sezonie, utrzymując niewielką stratę do liderującego Bayernu.

Borussia Dortmund 1:0 Freiburg SC
15. Sancho (T. Hazard)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Hummels (46. Akanji), Zagadou – Hakimí, Witsel, Can, Guerreiro – Brandt (63. Häland), Sancho – T. Hazard (81. Reyna)

SC Freiburg: Schwolow – Gulde, Heintz (86. Schlotterbeck), Lienhart – Schmid, Haberer (46. Keitel), Höfler, Günter – Sallai (70. Höler), Petersen, Grifo