Bundesliga: W polskim meczu Gikiewicz lepszy od Piszczka

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:20
31 sie 2019, 20:43

Union Berlin w składzie z Rafałem Gikiewiczem pokonał 3:1 Borussie Dortmund w której wystąpił Łukasz Piszczek w spotkaniu 3. kolejki Bundesligi.

Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Mariusz Bulter w 25.minucie. Radość beniaminka nie trwała zbyt długo, bo już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Paco Alcacer. Gospodarze po raz drugi wyszli na prowadzenie pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, a na listę strzelców ponownie wpisał się Bulter. Wynik spotkania ustalił kwadrans przed zakończeniem spotkania Sebastian Andersson. Gikiewicz w spotkaniu nie miał zbyt wiele pracy, Dortmundczycy oddali zaledwie dwa celne strzały w przekroju całego spotkania i byli słabszym zespołem. Dla Unionu jest to pierwsze zwycięstwo po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Niemczech.

Union Berlin – Borussia Dortmund 3:1 (1:1)