Bundesliga: [WIDEO] Kolejna bramka Lewandowskiego! Bayern gromi Herthę Berlin

Aktualizacja: 19 sty 2023, 12:07
19 sty 2020, 20:20

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 4:0, choć po pierwszej połowie zespół ze stolicy Niemiec remisował z Bawarczykami. Swoją 20. ligową bramkę zdobył Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie mistrzowie Niemiec nie potrafili przełamać dobrze spisującej się defensywy Herthy. Przełamanie przyszło w 60.minucie gdy Perisić przedłużył piłkę głową do Muellera, a ten wyprowadził Bayern na prowadzenie. Wynik podwyższył Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Leonie Goretzce. Dla Polskiego napastnika było to 20.ligowe trafienie i 35 bramka w trwającym sezonie. Bayern po zdobyciu bramki nie cofnął się i dążył do zdobycia kolejnych bramek co udało mu się w 76. minucie gdy Goretzka po raz kolejny umieścił piłkę w siatce. Wynik spotkania ustalił Perisić wykorzystując podanie Muellera.

Dzięki zwycięstwu i porażce Borussii Moenchengladbach, mistrzowie Niemiec awansowali na drugie miejsce.

Hertha Berlin – Bayern Monachium 0:4 (0:0)