Bundesliga: Wolfsburg pokonuje Hoffenheim, Błaszczykowski wchodzi w 60. minucie

12 lut 2017, 17:53

W niedzielnym spotkaniu Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem i Hoffenheim padł wynik 2:1 dla gospodarzy. Mecz nabrał rumieńców w drugiej połowie. Zarówno Jakub Błaszczykowski(Wolfsburg) oraz Eugen Polanski(Hoffenheim) zaczęli spotkanie na ławce rezerwowych. Ten pierwszy wszedł na murawę w 60. minucie zastępując Vieirinhę.

Mecz rozpoczął się od lekkiej dominacji “Wieśniaków”, którzy sprawiali lepsze wrażenie niż piłkarze “Wilków”. Ta lekka przewaga została potwierdzona trafieniem z 26. minuty, piłkę do siatki skierował Steven Zuber po asyście Kerema Demirbay’a. Takim wynikiem zakończyła się również pierwsza połowa.

Wydawało się, że Hoffenheim spokojnie utrzyma korzystny wynik, jednak tuż po przerwie, w 50. minucie przytomnie pod bramką przeciwnika zachował się Arnold i po potężnej bombie wyrównał wynik meczu.

Wolfsburg zaczął dochodzić do głosu. W doskonałej sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mario Gomez, jednak nie potrafił pokonać golkipera “Wieśniaków”.

Drugi gol dla Wolfsburga padł w 73. minucie. Piłka została wrzucona w pole karne z rzutu wolnego, po zamieszaniu przed bramką Hoffenheim futbolówkę w sieci umieścił Didavi.

Jest to mecz raczej bez większej historii. Cieszy, że 30 minut rozegrał Błaszczykowski.

VfL Wolfsburg – Hoffenheim 2:1