Bundesliga: Zwycięstwo Bayernu. Sensacyjny Kamiński

16 gru 2017, 18:05

Bayern Monachium po męczarniach pokonał VfB Stuttgart 1:0 (0:0) po bramce Thomasa Mullera z 79. minuty meczu. Pełne 90 minut rozegrał kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Po drugiej stronie, 43 minuty przebywał na boisku były zawodnik Lecha Poznań- Marcin Kamiński.

“Lewy” szczególnie w pierwszej połowie był bardzo aktywny. Kilkukrotnie zagrażał bramce Rona-Roberta Zielera i sa, kreował sporo sytuacji dla Bayernu. W drugiej odsłonie nieco przygasł. Wydawało się, że być może zmęczyła go ciężka rywalizacja z Andreasem Beckiem. Defensor VfB często dość mocno dawał w kość Lewandowskiemu. Po zmianie stron, snajper Bayernu nieco przygasł. Tymczasem w drużynie Stuttgartu występujący na pozycji stopera Marcin Kamiński zmienił napastnika Simona Terodde i… wcale nie został cofnięty do tyłu.

Kamiński zagrał na pozycji napastnika. I to całkiem udanie. Jego zadaniem było raczej dokazywanie Boatengowi, żeby ten nie mógł rozpoczynać akcji od tyłu, aniżeli zdobywanie goli, ale i tak wychowanek Lecha zagrał całkiem przyzwoicie, sporadycznie stwarzając zagrożenie przy bramce Ulreicha. VfB dzielnie się broniło i pokazywało swoje “pazury”, ale ostatecznie to monachijczycy wygrali. W 79. minucie meczu Thomas Muller swoim trafieniem zapewnił Bayernowi trzy punkty.

VfB Stuttgart – Bayern Monachium 0:1 (0:0)
0:1 – Thomas Mueller 79′

VfB Stuttgart: Ron-Robert Zieler – Benjamin Pavard, Holger Badstuber, Timo Baumgartl, Andreas Beck (81′ Josip Brekalo), Santiago Ascacibar, Christian Gentner, Dennis Aogo (81′ Takuma Asano), Chadrac Akolo, Berkay Ozcan, Simon Terodde (47′ Marcin Kamiński).

Bayern: Sven Ulreich – Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels (68′ Niklas Suele), Rafinha, Javi Martinez, Corentin Tolisso (65′ Thomas Mueller), James Rodriguez, Arturo Vidal, Kingsley Coman (84′ David Alaba), Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Aogo, Beck (VfB) oraz Boateng (Bayern)