BVB kończy sezon na miejscu, które nie zapewnia gry w europejskich pucharach!

23 maj 2015, 17:46

Borussia Dortmund wygrała dziś 3-2 z Werderem Brema, pomimo tego nie awansowała na miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Na szczęście kibice klubu z Zagłębia Ruhry mogą być spokojni, gdyż drużyna Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka zapewniła sobie takie prawo docierając do finału Pucharu Niemiec!

W wyjściowym składzie na mecz z Werderem nie pojawili się Polacy. Łukasz Piszczek znalazł się na ławce rezerwowych na której przesiedział 90 minut, natomiast Jakuba Błaszczykowskiego nie było nawet w meczowej kadrze. Ten drugi w ostatnich tygodniach leczył kontuzję, więc można domyślać się, że okres rehabilitacji nieco się wydłuża.

Dla gospodarzy początek spotkania ułożył się idealnie. Po 17 minutach gry prowadzili oni już 2-0. Bramki zdobyli Kagawa i Aubameyang. Dziesięć minut później kontaktowe trafienie zaliczył pomocnik gości Oztunali. Gra jednak cały czas toczyła się pod dyktando BVB, co przyniosło efekty kilka minut przed przerwą. Na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził gospodarzy Mkhitaryan. W drugiej części gry podopieczni Jurgena Kloppa kontrolowali grę, ale kilka minut przed końcem spotkania dali sobie strzelić jeszcze jedną bramkę. Autorem trafienia był Gebre Selassie.