Strona główna Lekkoatletyka Bydgoszcz już niemal gotowa na Mistrzostwa

Bydgoszcz już niemal gotowa na Mistrzostwa

0

Do Mistrzostw Świata U20 w lekkoatletyce pozostało już tylko 5 dni. Do Bydgoszczy zaczynają zjeżdżać reprezentacje narodowe oraz sprzęt do obsługi technicznej.

W Mistrzostwach Świata weźmie udział ponad 160 reprezentacji czyli ok 1500 zawodników. W Bydgoszczy zameldowali się już Francuzi oraz reprezentacja Iraku. Jutro ma się zjawić jedna z największych ekip czyli reprezentacja Australii. To o wiele wcześniej niż planowało IAAF, jednak biuro zawodów zapewnia że są przygotowani na taki przypadek.

Jak mówi dyrektor bydgoskich zawodów Krzysztof Wolsztyński zrobić mistrzostwa świata w zaledwie w pół roku to rekord świata. Na tą chwile przygotowane są hotele i ośrodek treningowy. W tym roku stadionem treningowym został stadion na ul. Sielskiej ze względu na sytuację logistyczną. Biuro zawodów jest także w stałym kontakcie z ministerstwem sportu w sprawie wiz dla sportowców. Ze względu na to że do Bydgoszczy przyjadą ekipy z tak egzotycznych krajów jak Samoa czy Zimbabwe.

Stadion w Bydgoszczy przeszedł mały remont, którego efekty można było podziwiać już na Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Stadion zyskał nowy telebim, dzięki czemu widzowie zgromadzeni tam jeszcze lepiej będą mogli oglądać zawody. Nową bieżnię zyskał także obiekt rozgrzewkowy.

Mistrzostwa Świata U20 potrwają od 19 lipca do 24 lipca. Organizatorzy nie zdradzają planów ceremonii otwarcia. Jednak w tym roku będzie trochę skromniejsza ze względu na krótki czas od przyznania praw do imprezy. Mimo to zapraszają na stadion i przekonanie się na własne oczy co przygotowali.