Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Były król strzelców Ekstraklasy zagra w legendarnym polskim klubie!

Były król strzelców Ekstraklasy zagra w legendarnym polskim klubie!

0
Foto: tspodbeskidzie.pl

Kto by się tego spodziewał. Król strzelców Ekstraklasy z sezonu 2012/2013 zagra w zespole 4-krotnego mistrza Polski. O jego transfer walczył szef głównego sponsora drużyny. 

Mowa tutaj oczywiście o Robercie Demjanie, który w środę pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z Widzewem Łódź. Słowak w sezonie 2012/2013 zdobył dla Podbeskidzia Bielsko-Biała 14 bramek co pozwoliło mu zostać królem strzelców Ekstraklasy.

Po opuszczeniu białostockiego zespołu napastnik trafił do Waasland-Beveren. Niestety pobytu w Belgii nie mógł zaliczyć do udanych bowiem w 28 rozegranych tam meczach zdobył zaledwie 2 bramki. Ostatnio 35-latek występował w drugoligowej słowackiej Iskrze Borcice. Tam wiodło mu się już znacznie lepiej- 16 bramek w 16 meczach.

W negocjacje mocno zaangażowali się szkoleniowiec łódzkiego klubu Franciszek Smuda oraz Michał Sapota, czyli szef słownego sponsora klubu- Murapolu.

Kontrakt doświadczonego snajpera z Widzewem Łódź będzie obowiązywał do końca sezonu 2018/2019. Czterokrotni mistrzowie Polski po rundzie jesiennej są wiceliderem pierwszej grupy III ligi. Do lidera tracą zaledwie dwa punkty.

Komentarze