Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Były młodzieżowy reprezentant Słowacji na testach w Arce Gdynia!

Były młodzieżowy reprezentant Słowacji na testach w Arce Gdynia!

0

Słowacki piłkarz Jakub Paur jest bardzo blisko Arki, jeśli zawodnik zaliczy testy medyczne, podpisze umowę z nowym klubem.

27-letni Słowak występuje na pozycji lewego pomocnika, jest wychowankiem MSK Zylina, był wypożyczony do drużyny Zlate Morawce, następnie powrócił do Zyliny, w której rozegrał 129 spotkań, strzelając 26 bramek. Następnym klubem piłkarza był AS Trenczyn, w nowym klubie uzbierał 78 występów, notując 16 goli.

Od lipca Słowak jest wolnym zawodnikiem, zatem z nowym pracodawcą może się związać bez kwoty odstępnego. Piłkarz przebywa razem z drużyną na zgrupowaniu w Gniewinie, gdzie przechodzi testy medyczne.

Trener Jacek Zieliński wypowiedział się na temat piłkarza ”Jakubem byłem zainteresowany już w okresie, gdy prowadziłem Cracovię. To uniwersalny, ofensywny zawodnik. Miał być z nami już na początku czerwca, ale musieliśmy trochę poczekać, by poukładał swoje sprawy. Jeśli nie wydarzy się nic podczas testów medycznych, powinien dołączyć oficjalnie do nas jeszcze w tym tygodniu”

Jakub Paur w przeszłości występował w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju do lat 19 i 21. W 2017 był powoływany do seniorskiej kadry, lecz nie udało mu się zadebiutować.

Komentarze