Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Były piłkarz FC Liverpoolu i młodzieżowej reprezentacji Anglii na testach w Stomilu...

Były piłkarz FC Liverpoolu i młodzieżowej reprezentacji Anglii na testach w Stomilu Olsztyn

0

Kilka lat temu grał w młodzieżowej reprezentacji Anglii i zespole FC Liverpoolu do lat 18, teraz jest bliski podpisania kontraktu z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Dave Moli negocjuje kontrakt z klubem ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i bardzo możliwe, że wiosną zobaczymy go na polskich boiskach.

Z pewnością kariera wciąż młodego Anglika nie potoczyła się tak jak mu wróżono. W przeszłości podnosił swoje piłkarskie umiejętności w szkółce Liverpoolu i wychodziło mu to bardzo dobrze, bo dostawał powołania do młodzieżowej reprezentacji Anglii. Następnie trafił do Wolverhampton, ale tam już nie spełniał oczekiwań w nim pokładanych i był wypożyczany do słabszych zespołów. W sezonie 2015/2016 grał na Malediwach, później we Francji, a jego ostatnim klubem był Nuneaton Town FC.

Obecnie kontrakt z Daviem Molim podpisać chce Stomil Olsztyn. Trener klubu Adam Łopatko miał już okazję zobaczyć grę napastnika w meczu sparingowym z Rakowem Częstochowa i chciałby, aby dołączył on do kadry zespołu.

Pokazał się bardzo dobrze w grze do przodu, w defensywie nam nie pomógł w tym sparingu, ale na pewno szwankowała komunikacja, przez co było widać, że Raków miał większe możliwości rozgrywania piłki. Analizowaliśmy jego grę do przodu w tym meczu, sędzia powinien podyktować karnego po jego akcji i wyszedł raz z akcją podobnie jak Rafał Kujawa z Chojniczanką – ocenia występ piłkarza w środowym sparingu. Zarówno akcje ofensywne, utrzymanie przy piłce i fajne podania wskazują, że byłby zawodnikiem przydatnym do zespołu. Trzeba oczywiście jeszcze spiąć wiele spraw, żeby mógł u nas grać – powiedział Łopatko.

źródło: sport.egit.pl

Komentarze