Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Były reprezentant Polski kończy karierę!

Były reprezentant Polski kończy karierę!

0
Pogoń Szczecin vs. Miedź Legnica 25.11.2018 r. Szczecin FOTO: Adam Kowalski

Jest żywą legendą klubu, w którym występował siedem sezonów. Poprowadził swoich kolegów do awansu do Ekstraklasy. Był, jest i pozostanie kapitanem drużyny. Dzisiaj mówi “DZIĘKUJĘ”. Wojciech Łobodziński kończy przygodę z piłką.

36-letni były już pomocnik Miedzi Legnica rozpocznie nowy rozdział w klubie. Będzie zajmował się od teraz pracą trenerską i szkoleniową. Swoim doświadczeniem wspomoże 3. ligowy zespół Miedzi Legnica II.

– “Dziękuję za te wszystkie lata kibicom Miedzi. To był wyjątkowy czas, którego nie zapomnę. Myślę, ze to dobry moment by zostawić pole do popisu młodszym. Przede mną teraz nowe wyzwania” – mówi Łobodziński.

Popularny “Łobo” jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz, do którego trafił w 1992 roku. Występował również między innymi w ŁKS-ie, Wiśle Kraków czy Zagłębiu Lubin.

W pierwszej reprezentacji Polski Łobodziński zadebiutował 6 grudnia 2006 roku w rozgrywanym w Abu Zabi spotkaniu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim, wygranym przez reprezentację Polski 5:2. W seniorskiej kadrze występował w latach 2006-2009. Strzelił dwie bramki.

Swoją przygodę w Legnicy rozpoczął w 2012 roku. Będąc kapitanem zespołu, w poprzednim sezonie wprowadził Miedź do Ekstraklasy. Był to pierwszy historyczny awans w historii klubu. Był filarem środka pola. Pomimo swojego wieku, nie ustępował na krok, swoim młodszym kolegom. Przez siedem sezonów w koszulce Miedzi zasłużył na szacunek kibiców i miano klubowej legendy. “Łobo” przed zakończeniem kariery zawsze chciał zagrać ponownie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Po zrealizowaniu tego celu, zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze. Zawiesił buty na kołku i rozpoczął przygodę z trenowaniem. Od teraz będzie on trenerem asystentem w II zespole Miedzi Legnica. Łobodziński posiada licencje trenera UEFA A. Łącznie w barwach “Miedzianki” rozegrał 172 spotkania, strzelając 32 bramki.

“Z Wojtkiem pracujemy od lat i naturalne jest dla mnie jego płynne przejście od roli zawodnika do pracy szkoleniowej w naszym klubie. Z jego pracą trenerską wiążę duże nadzieje na przyszłość” – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Oczywiście klub, zawodnicy i kibice pożegnają Wojciecha Łobodzińskiego na jednym z pierwszych spotkań w rundzie wiosennej. W tym “Łobo” sezonie rozegrał 16 spotkań w Ekstraklasie. Więcej na polskich boiskach już go niestety nie zobaczymy.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

Komentarze