Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Były trener Piasta następcą Leszka Ojrzyńskiego!

Były trener Piasta następcą Leszka Ojrzyńskiego!

0

Kiedy Podbeskidzie zaprzepaściło swoją szansę na grę w grupie mistrzowskiej włodarze “Górali” postanowili interweniować. Pierwszą rzeczą jaką zrobili to zwolnili Leszka Ojrzyńskiego, i już znamy jego następcę… a przynajmniej do końca obecnego sezonu, a będzie nim Marcin Brosz. 42-letni trener urodzony w Knurowie, były piłkarz Górnika Knurów, Szombierek Bytom czy Górnika Zabrze, a ostatnio szkoleniowiec gliwickiego Piasta, w którym przebywał 4 lata od 2010 roku.

Marcin Brosz w Podbeskidziu pracował już w latach 2007-2009 co więcej, gdyby nie odjęte punkty na początku sezonu to już wtedy awansowałby z Bielskim klubem do Ekstraklasy. W 2011 roku ten wyczyn udało mu się wykonać w Gliwicach, kiedy Piast zdobył mistrzostwo I ligi oraz upragniony awans, a w sezonie 13/14 Piast zagrał w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, jednak po dogrywce musiał uznać wyższość Azerskich rywali, a konkretnie Qarabach Agdam.

Dzięki dobrej znajomości z Jerzym Dudkiem Brosz odbył staż trenerski w Liverpool’u, gdzie miał dostęp do wszystkich treningów prowadzonych przez Rafa Beniteza.

A co mówi sam Leszek Ojrzyński po tej decyzji zwolnienia go z posady szkoleniowca Podbeskidzia? – Podobnie postąpiono z Michniewiczem, który pracował w Bielsku przede mną. Kiedy w poprzednim sezonie zajęliśmy dziesiąte miejsce w Ekstraklasie, prezes Wojciech Borecki nazwał to osiągnięcie mistrzostwem Polski. Szybko przestało się to liczyć. Tak samo, jak nasza postawa w tych rozgrywkach. Mieliśmy za cel utrzymanie, a do końca walczyliśmy o awans do grupy, która będzie się bić o mistrzostwo Polski. Mam tylko żal, że nie mogłem dokończyć pracy z zespołem. Teraz wypomina mi się porażkę z Lechem, a nikt nie wspomni, że dzień przed meczem trenowaliśmy po kostki w wodzie, bo ulewy zalały boisko.

Podbeskidzie zajmuje 3 miejsce w grupie spadkowej z przewagą 5 punktów nad ostatnim Zawiszą. Wg regulaminu drużyna już Brosza zagra 4 domowe spotkania z: Zawiszą (10.05), Ruchem (20.05), Cracovią (30.05) i Górnikiem Łęczna (2.06)

Komentarze