Strona główna Piłka nożna Były trener Szczęsnego chwali Polaka

Były trener Szczęsnego chwali Polaka

0
Foto: sscalcionapoli1926.altervista.org xddd

Massimiliano Allegri to twórca historii przejścia Wojciecha Szczęsnego do jednego z najlepszych klubów w Europie. Były trener Juventusu ocenia grę Polaka, którą uważa za bardzo dobrą. 

Ma chłodne spojrzenie, jest skupiony na celu, chce wygrywać – przyznaje Włoch w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Allegri obecny na sympozjum trenerskim organizowanym w Warszawie dodał również, że Szczęsny to jeden z najlepszych bramkarzy w Europie. Mieliśmy go na obserwacji, gdy trafił na wypożyczenie do Romy. Wiedzieliśmy, że technicznie i fizycznie prezentuje się świetnie – komentuje trener.

Włoch odniósł się także do uważanego za najlepszego po Robercie Lewandowskim polskiego piłkarza. Występujący w Napoli Piotr Zieliński radzi sobie przyzwoicie w klubie, lecz nie potrafi tego przełożyć na standardy reprezentacyjne.

Widzę w nim świetnego piłkarza. Ma znakomitą technikę, wiele dostrzega na boisku. Wyrywa się poza schematy. Dla trenera taki zawodnik jest bardzo ceny. Może grać na każdej pozycji. Nie wszystko ma odzwierciedlenie w liczbach. To jeden z najbardziej kompletnych środkowych pomocników w Serie A – dodaje były szef bramkarza reprezentacji Polski.

Podczas spotkania w Warszawie obecny też Stanisław Czerczesow, czyli były trener Legii Warszawa, a obecnie selekcjoner reprezentacji Rosji.

Juventus pod dowództwem Allegriego osiągnął pięć tytułów mistrza kraju, z czego dwa ostatnie były przy udziale Wojciecha Szczęsnego.

Komentarze