Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Były zawodnik Nicei blisko Górnika Zabrze!

Były zawodnik Nicei blisko Górnika Zabrze!

0

Reprezentant Gabonu, Eric Mouloungui, uczestniczył w dzisiejszym treningu pierwszoligowego Górnika Zabrze. Były zawodnik m.in. RC Strasbourg, OGC Nice i Śląska Wrocław przez najbliższe dni będzie sprawdzany przez sztab szkoleniowy Trójkolorowych. 

Na dzisiejszym treningu Górnika Zabrze pojawił się napastnik o ciekawym piłkarskim CV – Eric Mouloungui. Sztab szkoleniowy Zabrzan przez najbliższe dni ma sprawdzić ewentualną przydatność 32-letniego reprezentanta Gabonu w walce o powrót do Ekstraklasy.

Eric Mouloungui swoją przygodę z piłką rozpoczynał w rodzimym AS Mangasport, skąd trafił do Francji, gdzie spędził większość piłkarskiej kariery. W latach 2003-2008 grał w pierwszoligowym RC Strasbourg, zdobywając 17 bramek w 84 meczach. O miejsce w składzie francuskiego zespołu rywalizował m.in. ze znanym polskim kibicom Danielem Ljuboją. Latem 2008 roku Mouloungui przeszedł za dwa miliony euro do OGC Nice, gdzie stał się pierwszoplanową postacią drużyny.

W kolejnych latach kariera reprezentanta Gabonu mocno wyhamowała. W 2013 roku trafił na wypożyczenie do Śląska Wrocław, ale pobyt w Polsce nie należał do udanych. Następne dwa przystanki to chińskie Shenyang i rodzima CF Mounana. Przygoda z Górnikiem Zabrze ma pomóc zawodnikowi w odbudowie dawnej reputacji.

Komentarze