Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Były zawodnik Ruchu zamienił Lotto Ekstraklasę na IV ligę

Były zawodnik Ruchu zamienił Lotto Ekstraklasę na IV ligę

0
Foto: gornik.leczna.pl

Były gracz Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk czy Legii Warszawa – Łukasz Surma postanowił sprawdzić się w nowej roli. Od dzisiaj będzie zajmował się trenowaniem w IV ligowej Warcie Białce Tatrzańskiej.

Łukasz Surma to legenda rozgrywek Lotto Ekstraklasy, której jest rekordzistą jeżeli chodzi o ilość występów (559 meczów). W swojej bogatej karierze występował w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk oraz w Ruchu Chorzów. Poza granicami naszego kraju pomocnik grał w Maccabi Hajfa, Admirze Wacker i Moedling. Oprócz tego był także reprezentantem Polski w latach 2002-2003.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Surma zapowiedział, że chce skończyć granie i zająć się trenowaniem. Na propozycje długo czekać nie musiał i już dziś oficjalnie został szkoleniowcem Warty Białki Tatrzańskiej.

Surma długo się zastanawiał, ale ostatecznie przyjął ciekawą propozycję:

– Dostałem konkretną i ciekawą propozycję od prezesa Watry. Przyznam, że dosyć długo się nad nią zastanawiałem, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, zdecydowałem się na nią przystać. Raz, że chcę wreszcie na poważnie rozpocząć pracę trenera, a dwa ciągle jeszcze jest we mnie chęć rywalizacji na boisku. I w Białce Tatrzańskiej będę miał możliwość połączenia tych dwóch rzeczy, co na ten moment bardzo mi odpowiada. To dla mnie kolejne wyzwanie, któremu mam nadzieję podołam – skomentował Surma.

Łukasz Surma treningi w nowym klubie rozpocznie już za 4 dni.

Komentarze