Bytovia w końcu wygrywa i kończy serię Pogoni

Aktualizacja: 31 paź 2015, 20:31
31 paź 2015, 18:17

Drutex-Bytovia Bytów pokonała u siebie Pogoń Siedlce 3:1 w meczu 15. kolejki 1. ligi. Wygrana ta zakończyła serię sześciu meczów bez porażki podopiecznych Marcina Sasala. Jest to także pierwsze zwycięstwo bytowian od ośmiu spotkań i pierwsze w tym sezonie odniesione na własnym stadionie.

Mimo że oba zespoły w ligowej tabeli dzieliły tylko 4 punkty, to mentalnie dzieliło je na pewno zdecydowanie więcej. Gospodarze meczu ostatni raz cieszyli się z wygranej 16 września, kiedy to pokonali na wyjeździe Chojniczankę 6:1. Od tamtego spotkania – do dzisiejszego, piłkarze Tomasza Kafarskiego cztery razy zremisowali i trzy razy przegrali.

Na drugim biegunie znajdowali się goście. Ostatni raz gorycz porażki musieli przełknąć 12 września, gdy lepszy okazał się MKS Kluczbork (2:3). Następnie było zwycięstwo z Wigrami, trzy remisy i ostatnio dwa zwycięstwa na wyjeździe. Ogółem – w szatni Pogoni humory na pewno dopisywały

Kibice w Bytowie nie musieli długo czekać na bramkę, ponieważ już po czternastu minutach gry na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Artur Formela. Następną bramkową akcję zobaczyliśmy dopiero po przerwie. W 50. minucie prowadzenie podwyższył Janusz Surdykowski. Dziesięć minut minęło i za sprawą Formeli mieliśmy już w zasadzie po meczu. Na otarcie łez dla gości w 72. minucie trafił Ernest Dzięcioł.

Zwycięstwo to dało bytowianom awans na 13. miejsce w tabeli (19 pkt). Trzy pozycje wyżej znajduje się Pogoń (20 pkt). W następnej kolejce wyżej sklasyfikowani siedlczanie podejmą u siebie Stomil Olsztyn (08.11), zaś piłkarze Tomasz Kafarskiego na wyjeździe zagrają z Miedzią Legnica (07.11).

Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 3:1