Bytovia zwycięża u siebie!

5 mar 2016, 17:41

Po rundzie jesiennej fani Bytovii Bytów nie mieli prawa być zadowoleni. Pomimo sporych pieniędzy i jeszcze większych zapowiedzi, ich drużyna zajmowała pozycję w dolnej części tabeli. Dziś jednak Bytowianie dobrze weszli w rundę wiosenną – pokonali na własnym terenie Rozwój Katowice 2:1.

Od pierwszych minut spotkanie Bytovii z Rozwojem było wyrównane. Częściej inicjatywę przejmowali jednak gospodarze i to właśnie im udało się wyjść na prowadzenie. Bramkę na 1:0 w 21. minucie strzelił Klichowicz.

Radość kibiców na stadionie w Bytowie nie trwała jednak długo. Już po trzech minutach gościom udało się bowiem wyrównać, a gola na 1:1 strzelił Szatan.

W dalszej części spotkania żadna z ekip nie umiała pokonać goalkeepera rywali. Mimo wizualnej przewagi Bytovii, wydawało się, że mecz skończy się remisem.

Trzy punkty dla gospodarzy uratował jednak Omar. Hiszpan, który w 79. minucie wszedł na boisko, wykorzystał swoją szansę w doliczonym czasie gry, zapewniając tym samym Bytowianom awans na 8. miejsce w tabeli.