Remis Hearts, cały mecz Augustyna

2 sty 2016, 17:45

Hearts zremisowało na wyjeździe z Kilmarnock 2:2 w meczu 22. kolejki szkockiej Premiership. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Błażej Augustyn.

Przed spotkaniem faworytem był zespół polskiego stopera. Zajmował on 3. miejsce w tabeli, zaś jego rywal przedostatnie. Do tego punktowa różnica między tymi drużynami wynosiła 16 pkt.

Pierwsi jednak cieszyli się gospodarze. W 43. minucie Conrad Balatoni po podaniu Rory’ego McKenzie(który w 32. minucie zastąpił Tope’a Obadeyi’ego) wyprowadził podopiecznych Gary’ego Locke’a na prowadzenie. Hearts udało się wyrównać jeszcze przed przerwą, dzięki bramce Gavina Reilly’ego. 11 minut po wznowieniu drugiej polowy faworyt już prowadził. Do siatki Jamie’ego MacDonalda trafił Callum Paterson. W 79. minucie, po golu Josha Magennisa udało się jednak gospodarzom wyrównać.

Polski obrońca w 85. minucie zarobił żółtą kartkę.

Oba zespoły nie zmieniły swoich pozycji w ligowej tabeli. Heats ma 37, zaś Kilmarnock 21 pkt.

Kilmarnock-Hearts 2:2