Wtorek z Capital One Cup, czyli Polacy na angielskich boiskach

9 sie 2016, 23:40

We wtorek rozegrane zostały spotkania w ramach pierwszej rundy Capital One Cup. Na boiskach zobaczyliśmy polski akcent w postaci debiutu Damiena Perquisa w Nottingham Forest, pozostali Polacy swoje spotkania obejrzeli z wysokości ławek rezerwowych.

Doncaster Rovers FC 1:2 Nottingham Forest

Były reprezentant Polski, Damien Perquis, w końcu doczekał się oficjalnego debiutu w barwach Nottingham Forest. 32-letni w lipcu zdecydował się opuścić szeregi kanadyjskiego Toronto FC, podpisując dwuletnią umowę z angielskim klubem. W meczu w ramach pierwszej rundy Capital One Cup rozegrał 90 minut przeciw Doncaster Rovers FC. Drużyna Perquisa zwyciężyła to spotkanie 2:1, po bramkach Vaughana i Warda.

Ipswich Town 0:1 Stevenage

Gospodarze, występujący na co dzień na boiskach Championship, niespodziewanie ulegli niżej notowanemu zespołowi Stevenage FC. Piłkarze Ipswich prezentowali lepszy futbol, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi, płacąc za to brakiem awansu do drugiej rundy. Bartosz Białkowski, golkiper gospodarzy, przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Wolverhampton Wanderes 2:1 Cravley Town

W tym starciu niespodzianek nie było, choć przez większą część meczu utrzymywał się wynik 1:1. Bramkę na wagę awansu do drugiej rundy na kwadrans przed końcowym gwizdkiem zdobył Conor Coady. Piłkarzem popularnych Wilków jest Michał Żyro, który wciąż leczy poważny uraz kolana.

Birmingham City 0:0 (dogrywka 0:1) Oxford United

Cóż to było za spotkanie…W trakcie regulaminowego czasu gry gospodarze marnowali mnóstwo okazji bramkowych, w efekcie czego o awansie musiała zadecydować dogrywka. Również w niej nie oglądaliśmy bramek aż do 120. minuty! Wtedy to nieuwagę obrońców Birmingham wykorzystał Sercombe i to Oxford niespodziewanie awansował do drugiej rundy. Tomasz Kuszczak, golkiper Birmingham City, całe spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowych.