CCC Polkowice w półfinale Pucharu Polski

23 sty 2015, 19:34

Polkowiczanki pokonały KSSSE AZS Gorzów Wielkopolski 53:69 (13:16, 19:23,6:18, 15:8) i zostały pierwszymi półfinalistkami Pucharu Polski.

Sztab szkoleniowy KSSSE AZS-u postanowił dać szansę rezerwowym zawodniczkom, które w lidze nie grają za dużo.
W pierwszej kwarcie niedokładne podania i straty gorzowianek mimo wszystko nie sprawiły, że Polkowiczanki osiągnęły znaczną przewagę.

Obraz gry zmienił się w drugiej kwarcie, kiedy polkowiczanki skorzystały ze swoich bardziej doświadczonych zawodniczek. Wynik po pierwszej połowie (32:39) zapowiadał ciekawą drugą połowę i walkę zarówno koszykarek z Polkowic, jak i z Gorzowa Wielkopolskiego.

Trzecią kwartę CCC wygrało aż 18:6, a w całym meczu ich przewaga wynosiła już 19 punktów.

Czwartą kwartę wygrało KSSSE, jednak nie na tyle wysoko, by w całym meczu dogonić rywalki.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 53:69 (13:16, 19:23,6:18, 15:8)

KSSSE: Sobek 10, Stelmach 9, Zoll 9, Brewer 6, Czarnodolska 4, Ogorodnikowa 4, Piekarska 3, Szajtauer 2, Dżwigalska 0.
CCC: Sverrisdottir, Greene 11, Szczepanik 10, Puss 9, Owczarzak 9, Suthlerland 6, Swanier 5, Kaczmarska 3, Jeziorna 2, Fura 0, Majewska 0.

W sobotnim półfinale CCC Polkowice zmierzy się z obrońcą trofeum – Wisłą Can-Pack Kraków.

O godzinie 19.30 rozpocznie się spotkanie Artego Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Warszawski