Championship: Hull z Grosickim w składzie remisuje, skromne zwycięstwo Boltonu Olkowskiego

29 wrz 2018, 19:45

W sobotnich starciach zaplecza Premier League na murawie pojawili się Polacy. W wyjściowym składzie Hull City w końcu pojawił się Kamil Grosicki.

Na boiskach angielskiej Championship w tym sezonie oglądać możemy kilku polskich zawodników. We wczorajszym meczu przewodzące w tabeli Leeds United zremisowało na wyjeździe z Scheffield Wednesday 1:1, a piękną bramkę dla gości zdobył Mateusz Klich, o czym informowaliśmy TUTAJ . W dzisiejszych starciach zaplecza angielskiej ekstraklasy Polakom nie wiodło się już tak dobrze.

Oczy polskich kibiców oraz selekcjonera reprezentacji Jerzego Brzęczka ucieszył widok Kamila Grosickiego w wyjściowej jedenastce Hull City na starcie z Middlesbrough. Polski skrzydłowy w pierwszych siedmiu kolejkach znajdował się poza kadrą meczową “Tygrysów”, a w dwa ostatnie mecze rozpoczynał na ławce rezerwowych, notując zaledwie 42 minuty na murawie. W pierwszej odsłonie spotkania żadna z drużyn nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę rywali i bezbramkowy remis utrzymywał się do 51. minuty. Wówczas wynik meczu otworzył napastnik gości Britt Assombalonga. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i dopięli swego w 69. minucie za sprawą wykorzystanej jedenastki przez Jarroda Bowena. Kamil Grosicki opuścił plac gry w 76. minucie, a wynik meczu nie uległ już zmianie.

Hull City 1:1 (0:0) Middlesbrough

Bramki: Bowen 69′ (k.) – Assombalonga 51′

Do widoku Pawła Olkowskiego w wyjściowym składzie Boltonu Wanderers mogliśmy już przywyknąć. Prawy obrońca od pierwszej minuty rozpoczął ligowe starcie z Derby County, które w tygodniu wyeliminowało Manchester United z Pucharu Ligi. Drużyna Polaka objęła prowadzenie już w 10. minucie za sprawą trafienia Craiga Noone’a. Podopieczni Franka Lamparda mieli znaczącą przewagę w posiadaniu piłki i okazjach bramkowych, ale gospodarze mądrze bronili i dowieźli skromne prowadzenie do końcowego gwizdka. Reprezentant Polski rozegrał solidne 90 minut, notując żółtą kartkę w 28. minucie meczu.

Bolton Wanderers 1:0 (1:0) Derby County

Bramka: Craig Noone 10′

Miejsca w podstawowej jedenastce zabrakło dzisiaj dla Pawła Wszołka, którego Queens Park Rangers mierzyło się w wyjazdowym spotkaniu ze spadkowiczem z Premier League, Swansea City. Gospodarze prowadzili grę od samego początku i wypunktowali błędy defensywy QPR. Bramkę dla “Łabędzi” w pierwszej połowie zdobył Baker-Richardson, a po zmianie stron po trafieniu dołożyli Roberts oraz Fulton. Paweł Wszołek wszedł na murawę na ostatnie trzy minuty meczu i nie miał żadnego wpływu na grę drużyny.

Swansea City 3:0 (1:0) Queens Park Rangers

Bramki: Baker-Richardson 16′, Roberts 76′, Fulton 83′

Po raz kolejny w ligowym spotkaniu murawy nie powąchał Bartosz Białkowski, broniący barw Ipswich Town. Doświadczony golkiper po kiepskim początku sezonu w wykonaniu swojej drużyny stracił zaufanie szkoleniowca i został “przyspawany” do ławki rezerwowych, z której nie podniósł się dziś ani na minutę. Zespół Polaka zremisował 2:2 w wyjazdowym starciu z Birmingham City, mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Katem Ipswich okazał się posiadający polskie korzenie Lukas Jutkiewicz, który ustrzelił dublet.

Birmingham City 2:2 (0:2) Ipswich Town

Bramki: Jutkiewicz 48′, 68′ – Nolan 26′, Pennington 41′