Championship: Leeds gromi, Klich z asystą! Grosicki w końcu podniósł się z ławki

18 wrz 2018, 23:23

To był połowicznie udany dzień dla polskich piłkarzy występujących w angielskiej Championship. Leeds Mateusza Klicha rozbiło Preston, a Polak zaliczył asystę, Ipswich Bartosza Białkowskiego zremisowało, z kolei Hull Kamila Grosickiego musiało przełknąć gorzką pigułkę…

Leeds United rozbiło na własnym stadionie Preston 3:0. Gole dla gospodarzy zdobywali odpowiednio w 37. minucie Cooper, a w 74. i 82. Roberts. Przy drugim golu zaledwie 19-letniego Walijczyka asystę zaliczył Mateusz Klich, który opuścił plac gry sześć minut później.

Remis również na swoim boisku zaliczyło Ipswich Town Bartosza Białkowskiego choć po pierwszej połowie przegrywało 0:1 z Brentford po golu w 31. minucie Maupay’a. W drugiej połowie wyrównał Jackson. Niestety, polski golkiper po raz kolejny usiadł na ławce rezerwowych.

Z “polskich” drużyn najgorzej zaprezentowało się Hull City Kamila Grosickiego, które przegrało na wyjeździe 1:2 z Wigan. Dla gospodarzy trafiali w pierwszej połowie Morsy i Windass. Gola kontaktowego zdobył Bowen, ale to było wszystko na co tego wieczora było stać “Tygrysy”. Plusem jest to, że z ławki rezerwowych w końcu podniósł się Grosicki, który wszedł na ostatni kwadrans, ale nie odmienił losów spotkania.

W  tabeli Championship prowadzi Leeds Klicha z dorobkiem 18 punktów po ośmiu spotkaniach. Znacznie gorzej prezentuje się Hull, które jest 18. i Ipswich, które z dorobkiem zaledwie czterech punktów zamyka zestawienie.