Championship: Wysokie wyjazdowe zwycięstwa drużyn Polaków

7 lis 2015, 17:55

Dziś o 16:00 rozpoczęły się dwa spotkania 16. kolejki angielskiej Championship(drugi poziom rozgrywkowy) drużyn Polaków. W obu 5:2 na wyjeździe wygrywały drużyny naszych rodaków.

W pierwszym meczu Ipswich podejmowało Rotherham. Już do przerwy drużyna Bartosza Białkowskiego i Piotra Malarczyka(którzy nie pojawili się dziś na murawie) prowadziła trzema bramkami. Chwilę po przerwie było już 4:0 i gospodarze musieli pogodzić się z porażką.

To pierwsze zwycięstwo Ipswich od ośmiu spotkań(od 15 września). Dla Rotherhamu było to już szóste spotkanie bez zwycięstwa z rzędu. Zespół ten wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 9 pkt. Drużyna Polaków jest 10. i ma na koncie 24 pkt.

Rotherham-Ipswich 2:5
Barker 56′, Derbyshire 59′-Pitman 8′, Douglas 23′, Murphy 43′, 48′,72′

W drugim meczu Birmingham, którego bramki cały mecz strzegł Tomasz Kuszczak rywalizował z Fulham, które od 49. minuty grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jamesa Husbanda. Wcześniej bo jeszcze w pierwszej połowie goście zdobyli trzy bramki.

Drużyna polskiego goalkeepera po tym meczu zajmuje 6. miejsce z 28 pkt. Fulham jest 12. i ma na koncie osiem oczek mniej.

Fulham-Birmingham 2:5
Kacaniklic 66′, McCormack 90+4′-Gleeson 19′, Caddis 22′, Toral 31′, Donaldson 82′, Solomon-Otabor 90+5′