Championship: Zmienne szczęście Polaków. Czyste konto Białkowskiego

4 kwi 2017, 23:10

We wtorkowych spotkaniach 40. kolejki Championship wystąpiło trzech Polaków. Pozostali niestety przesiedzieli mecze na ławce lub znaleźli się poza kadrą meczową. Najlepiej spisał się Bartosz Białkowskie którego Ipswich pewnie wygrało 3:0, a polski bramkarz zachował czyste konto.

Tylko jedną bramkę oglądali kibice zabrani na Villa Park w Birmingham. Trafienie to już w 5. minucie zaliczył Kodjia. W kolejnych minutach żadna z ekip nie potrafiła na poważnie zagrozić bramce rywali. Paweł Wszołek stracił miejsce w podstawowym składzie i cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Aston Villa 1:0 QPR

W podobnych nastrojach schodzili z boiska gracze Birmingham, którzy mimo iż przeważali w meczu z Brighton to ostatecznie ulegli gospodarzom 1:3. Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Murray. Tomasz Kuszczak po raz drugi kapitulował w 48. minucie kiedy to pokonał go Hemed. Polak niestety sześć minut później po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Dla gości honorowe trafienie w 85. minucie zaliczył Adams. Oprócz Tomasza Kuszczaka w przegranej drużynie cały meczy rozegrał Krystian Bielik.

Brighton 3:1 Birmingham

Swój pojedynek wygrali za to gracze Ipswich Town, którzy dość pewnie, bo 3:0 ograli Wigan Athletic. Strzelanie w 22. minucie rozpoczął McGoldrick. Osiem minut później prowadzenie podwyższył Sears. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić goście, ale dobrze dziś spisujący się w bramce Bartosz Białkowski nie dał się pokonać. Wynik meczu w 85. minucie ustalił Sears.

Ipswich 3:0 Wigan

Na Molineux Stadium miejscowe Wolves podejmowało Nottingham. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki, ale padła tylko jedna. Tą w 62. minucie zdobył Dicko. Poza kadrami meczowymi znaleźli się ofensywny zawodnik Wolves, Michał Żyro, która nadal nie powrócił jeszcze do pełni sprawności po ciężkiej kontuzji oraz defensor Nottingham, Damien Perquis.

Wolves 1:0 Nottingham