Chaos w Górniku Zabrze. Piłkarze odmówili udziału w treningu

23 lut 2024, 15:15

W piątkowy poranek piłkarze Górnika Zabrze odmówili wzięcia udziału w treningu. Wszystko z powodu zaległości finansowych. Śląski klub nie wypłaca swoim pracownikom wynagrodzeń od dwóch miesięcy.Protesty w Górniku Zabrze. Piątkowy trening został odwołany

Drużyna prowadzona przez trenera Jana Urbana w niedzielę zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. W piątek piłkarze Górnika mieli przygotowywać się do tego starcia, ale odmówili udziału w treningu. Zabrzanie od dwóch miesięcy nie dostają wynagrodzenia i w ten sposób chcieli zwrócić uwagę zarządy na ten problem.

Potwierdzam, że taka sytuacja ma miejsce. Piłkarze rzeczywiście protestują przeciwko zaległościom w wypłatach i trudno im się tak po ludzku dziwić. Nie chcę jednak dolewać oliwy do ognia i komentować sprawy szerzej. Wygląda niestety na to, że w klubie nie ma pieniędzy i może ich nie być aż do otrzymania przelewu za transfer Daisuke Yokoty – powiedział trener Urban w wywiadzie udzielonym “Dziennikowi Zachodniemu”.

Oficjalnie o proteście Górnika poinformował również sam klub. W komunikacie prasowym napisano, że o godz. 10:30 zarząd klubu spotkał się z piłkarzami pierwszego zespołu oraz sztabem szkoleniowym, by przeprosić za dwumiesięczną zaległość w wypłatach i wytłumaczyć powody opóźnienia pensji.

Ujawniono, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieotrzymanie pieniędzy z tytułu transferów. Przede wszystkim zabrzanie zimą sprzedali do belgijskiego KAA Gent japońskiego skrzydłowego Daisuke Yokotę, ale wciąż czekają na pierwszą ratę, która powinna wpłynąć na konto Górnika jeszcze w lutym.

Jak zła jest sytuacja w Górniku, świadczy również fakt, że od początku grudnia 2023 roku zarząd klubu pracuje bez prezesa. Wówczas z tej funkcji zrezygnował Adam Matyska. Z klubem pożegnał się również dyrektor sportowy Łukasz Milik.Trener Kosta Runjaić oraz zawodnicy Legii zabrali głos po porażce. “To wstyd”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA