Chojniczanka upokorzona w derbach Pomorza

16 wrz 2015, 22:29

W zaległym meczu 6. kolejki I ligi Bytovia Bytów rozbiła Chojniczankę 6:1 (3:1). W tym starciu “zadebiutowało” na stadionie w Chojnicach sztuczne oświetlenie, które nie pomogło gospodarzom w zdobyciu trzech punktów.

Goście już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Klichowicza. W 26. minucie rezultat podwyższył Dawid Kort. Osiem minut później kontaktowego gola zdobył jednak Tomasz Mikołajczak i nic nie zapowiadało pogromu. Na przerwę goście schodzili prowadząc 3:1, gdyż bardzo szybko na trafienie byłego gracza Lecha Poznań odpowiedział Łukasz Wróbel.

Po zmianie stron popis dał Klichowicz, który dzięki dwóm trafieniom skompletował hat-tricka. Pogrom na gospodarzach zakończył Janusz Surdykowski, który jest w tym sezonie najpoważniejszym kandydatem do sięgnięcia po koronę króla strzelców.

Chojniczanka Chojnice – Bytovia Bytów 1:6 (1:3)